Futboll Sport

Kombëtarja e U-19 mposht Kosovën, të shtunën akti i dytë (VIDEO)

Përfaqësuesja kuqezi e U-19 ka dal me një fitore 2-1 nga testi i parë miqësorë me moshatarët nga Kosova.

Patrik Pasha në minutën e 21-të kaloi në avantazh kuqezinjtë e drejtuar nga Erjon Bogdani, ndërsa në minutën e 41-të Limani barazoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Goli që vulosi takimin në favor të kuqezijve u shënuan nga Pasha 9-të minuta përpara fundit.

Miqësorja e dytë mes Shqipëri u19 dhe Kosovë u19 do të luhet të shtunën e 26 maj-it, në orën 17:00, stadium “Loro Borici” Shkodër.

Këto janë golat e takimit:

 

 

Related posts

TRONDITET FUTBOLLI ITALIAN/ Klubi I NJOHUR akuzohet për ryshfete, RREZIKON SHUMË

Isa.Autor

Strategjita fituese e Bayern/ Shpenzon pak por fiton gjithnjë Bundesligën

Isa.Autor

TËRMET TE SKËNDËRBEU/ Orges Shehi jep dorëheqjen pas humbjeve të fundit

Isa.Autor

Leave a Comment