Futboll Kombëtarja Sport

Kombëtarja U-21, miqësore me Bosnjen në “Elbasan Arena”

Skuadra përfaqësuese U-21 do të luajë një ndeshje miqësore me ekipin kombëtar U-21 të Bosnjes, në datën 28 maj në stadiumin “Elbasan Arena” në orën 19.00. Sektori i ekipeve kombëtare në FSHF ka zyrtarizuar sot një sfidë të tillë në rakordim edhe me federatën e Bosnjes.

Po kështu ekipi përfaqësues U-21 i Shqipërisë nën drejtimin e Alban Bushit, në dhjetëditëshin e parë të muajit qershor ka planifikuar më parë edhe dy ndeshje të tjera miqësore, respektivisht me datë 5 dhe 8 qershor në orën 19.00 po në “Elbasan Arena” me përfaqësuesen e Bjellorusisë.

Kështu, skuadra e Alban Bushit në harkun e rreth dy javëve do të ketë mundësinë e tre testeve miqësore, për të parë gjendjen e skuadrës, si dhe për të vlerësuar ecurinë e deritanishme të lojtarëve potencialë të ekipit kombëtar U-21.

Related posts

“Botërori” i bukurosheve në tribuna, publikohet albumi fotografik për t’u mos u humbur (FOTO)

Isa.Autor

Barcelona konfirmon zyrtarisht transferimin e brazilianit Malcom (VIDEO)

Isa.Autor

“BOMBERI” KROAT VENDOS TË LARGOHET NGA TORINO/ Mandzukic pranon ofertën e këtij klubi

Delo.autor

Leave a Comment