Futboll Seria A Sport

Kualifikimi në Champions League, Moratti: Shpirti i Inter-it u ringjall!

Inter ka siguruar një biletë për në UEFA Champions League pas 7 vitesh mungesë, një kualifikim që nuk është lënë pa përgëzuar nga ish-presidenti i zikaltërve, Massimo Moratti,

73 vjeçari ka përshëndetur skuadrën e Interit, duke lavdëruar trajnerin Luciano Spalletti dhe lojtarët e tij për këtë sukses.

“Ishte një fitore e madhe, e cila i dha kënaqësi të madhe në fund. Ishte gjithashtu një ndeshje e mirë sa i përket emocioneve. Shlyhen vuajtjet tona gjatë gjithë sezonit.

Kush meriton përgëzime? Në këto raste, të gjithë. Lojtarët luajtën me zemër. Ata ringjallën shpirtin e Interit.

“Spalletti ka përgatitur ndeshjen e duhur në kohën e duhur dhe siguroi se sezoni i tij i parë të shkoi mirë. Ai na ka dhënë një ide për të ardhmen dhe i lejoi lojtarët të luajnë pa presion.

Merkato?  Për momentin, le të gëzojmë kualifikimin në Ligën e Kampionëve.

“Sa për merkaton, klubi do ta mendojë atë ditë pas dite. Ata do të kërkojnë lojtarë të cilët do të përmirësojnë një skuadër tashmë të mirë. Rezultati është gjëja më e bukur. Tani është një angazhim dhe do të trajtohet seriozisht dhe me karakter të madh nga ekipi “.-tha Moratti në prononcimin e tij për mediat italiane.

Related posts

FINALJA E “CONFERENCE LEAGUE”/ Ja kush do vendosë drejtësi në ndeshjen Feyenoord-Roma në Tiranë

bora.autor

Ja 3 gjyqtarët e UEFA-s që dënuan Skënderbeun (FOTO)

Sadik.Autor

Salah do të largohet nga Liverpool në rast se nuk fiton Champions

Sadik.Autor

Leave a Comment