Futboll Sport

Lojtari i Kaljarit merr dënim të lehtë për doping, Jashanica ka shpresë…

Bajram Jashanica, pas ndeshjes me Jang Bojs, rezultoi pizitiv në testin anti-dobing. Megjithatë këtë çështje e ka mbuluar dënimi i Skënderbeut, dhe është lënë disi në harresë nga mediat. Nuk dihet se sa mund të jetë masa që do të marrë qëndërmbrojtësi i korçarëve, megjithatë një rast i ngjashëm i ka ndodhur lojtarit të Kaljarit, Zhoao Pedro.

Dënimi i kërkuar për të ishte 4 vjet, por në fund ai u dënua vetëm 6 muaj. Për këtë rast, edhe Jashanica ka shpresë. Në fakt ai vuante nga 1 alergji, dhe mori një substancë përpara ndeshjes, të cilët mjekët nuk e deklaruan. Ky veprim, ka shkaktuar edhe dënimin e tij. Me këtë lajm ndoshta edhe Jashanica ka shpresë për tia hedhur paq me pak muaj.

Related posts

“GARDIANI” I DYTË I CITYT/ Pep Guardiola vendos të shpërblejë portierin kosovar

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Kumbulla dhe Rrahmani në karantinë, ja gjendja shëndetësore të stafit dhe lojtarëve

Delo.autor

E BUJSHME/ Pritet të largohet nga Skënderbeu nëse nuk hiqet dënimi, ja e ardhmja e Ilir Dajës

Delo.autor

Leave a Comment