Eredivisie Futboll Sport

REFUZON OFERTËN E “KATALANASVE”/ Trajneri i Ajax konfirmon: Nuk po mendoj të largohem, po planifikoj të…

Trajneri i Ajax, Erik Ten Hag ka refuzuar ofertën e Barcelonës dhe shumë klubeve të tjera që kanë shfaqur interes.

Në një reagim për mediat, tekniku holandez konfirmoi dëshirën e tij për të qëndruar në Amsterdam duke konfirmuar se ndihet i lumtur.

“Është nder të jem i kërkuar nga klubet e mëdha si Barcelona, Bayern dhe Chelsea, por kam një kontratë me Ajax dhe jam i lumtur këtu”, tha ai.

“Unë po planifikoj të ardhmen time këtu, nuk po mendoj të largohem”, tha përfundimisht tekniku që bëri jehonë me klubin e Ajaxit këtë sezon në Champions League.

Kujtojmë që Erik Ten Hag ishte një ndër kandidatët favorit për të marrë drejtimin e Barcelonës.

Related posts

“CRISTIAN LEAGUE”/ Ronaldo “makinë golash” në Champions, ja statistikat

Delo.autor

E BUJSHME/ ZIDANE ndez ëndrrat e TIFOZËVE të “djegur” për Champions: Shpresoj të kthehem në…

Isa.Autor

Klopp gëzon tifozët disa ditë para finales së Champions League

Sadik.Autor

Leave a Comment