Futboll Premier League Sport

Lojtari i Liverpool “tregon muskujt”: Kam lindur të ndaloj Ronaldon dhe të fitoj…

Të gjithë po bëhen gati për sfidën finale të Champions League mes Real Madrid dhe Liverpool. Të gjithë po presin me padurim finalen e Kievit në ditën e shtunë ku spektakli është i garantuar. Një nga protagonistët e ‘the reds’ pikërisht mbrojtësi Dejan Lovren duket se nuk është aspak i trembur nga madrilenët dhe Cristiano Ronaldo.

Kroati në një intervistë të fundit tha:” Do jetë një ndeshje e madhe, por ne nuk kemi aspak frikë. Në një moment të ndeshjes unë do kem të bëj me Cristiano Ronaldon. Është një sfidë për të cilën jam gati. Unë kam lindur për ta ndaluar atë dhe për të fituar Champions League”.

Related posts

CEREMONIA E FIFAS/ Trajneri Klopp takohet me Capellon në Milano

Delo.autor

PROTESTOI ASHPËR NDAJ ARBITRIT/ Komisioni i Disiplinës merr VENDIMIN FINAL për GATTUSON

Isa.Autor

NDËRHYRJA E TMERRSHME NGA LOIC PERRIN/ Dëmtimi i rëndë i Mbappe, sulmuesi thyen heshtjen

Delo.autor

Leave a Comment