Champions League Futboll Sport UEFA

Mbyllet pjesa e parë/ Lot, spektakël, grintë dhe fantazi prodhoi dueli me Realit dhe Liverpoolit

Një duel mjaftë emocionues pa goal dhe pa fitues u mbyllën 45’ minutate para në finalen e Kiveit mes Realit dhe Liverpoolit. Një pjesë e parë që foli më shumë për anglezët të cilët u treguan të rrezikshëm me sulmet e frikshmë kundrejt kuadratit të mbrojtur nga Keylor Navas.

Ndërkohë Reali ishte më i fokusuar për të sulmuar me kundrasulme. Iberikët arritën ta dërgonin topin në rrjetë meBenzeman por në pozicion të parregullt. Gjithashtu bie në sy edhe largimi i 2 yjeve, nga njëra anë Muhamed Salah ndërsa për kampionët në fuqi fushën e blertë e la mbrojtësi Dani Carvajal.