Futboll Sport

Merr fund drama në Turqi: Galatasaray shpallet kampion

Galatasaray është kampion i Turqisë në futboll.
Elita e futbollit turk, ka një kampion të ri. Është Galatasaray që rikthen lavdinë pas tre viteve, duke përfunduar në pozitën e parë në Superligën e Turqisë.

Skuadrës së Fatih Terim i ka mjaftuar fitorja 0-1 në udhëtim te Goztepe, për të fituar titullin e 21-të në histori të klubit.

Kampionati turk, ishte ndër më spektakolarët në Evropë, kur deri në xhiron e fundit për titull luftuan katër skuadra.

Related posts

Një duel “vertikal”/ Kur dhe si shënojnë të dyja skuadrat në derbin e Milanos

Isa.Autor

NGA FJALËT TEK FAKTET/ Marotta konfirmon 2 blerjet e para të Interit, ja 4 objektivat për verën

Delo.autor

Zbuluesi i talenteve te Milani: Calabrian e pagova 1200 euro, si i gjeta Gigion dhe Cutronen

Q.Autor

Leave a Comment