Futboll Seria A Sport

Milani merr një lajm shumë të mirë

Alesio Romanjoli duket se e ka lënë pas krahëve dëmtimin e pësuar në kofshë disa javë më parë në ndeshjen ndaj Sasuolos.
Mbrojtësi dje ka zhvilluar stërvitjen e parë me grupin, duke postuar edhe një foto ku deklaronte se ishte gati.

Në ndeshjen e fundjavës ndaj Veronës, 23-vjeçari mund të aktivizohet si zëvendësues, për t’i dhënë disa minuta në kuadër të finales së Kupës së Italisë, më 9 maj kundër Juventusit. Nëse Romanjoli është thuajse gati, Andrea Konti vijon punën në palestër.

Këputja e ligamenteve të gjurit dhe riaftësimi i tij kërkojnë më shumë kohë, megjithatë 24-vjeçari nuk e ka humbur entuziazmin, teksa ka postuar një foto së bashku me Emanuel Mamanë e Zentit, gjithashtu në fazë rehabilitimi për një dëmtim të ngjashëm me Kontin.

Related posts

INTERI NUK VDES KURRË/ Zikaltrit më shumë gola se të gjithë në 15 minutat finale

Isa.Autor

E FUNDIT/ Maldini dhe Pioli e mbyllin me Milanin, Rangnick merr gjithçka në dorë në fund të sezonit!

Delo.autor

8 FITORE NË 8 NDESHJE/ Kush është kombëtarja e dytë Europiane që kualifikohet zyrtarisht në Botëror

Delo.autor

Leave a Comment