Futboll Sport

Miqësorja Shqipëri-Ukrainë, kërkesë e çuditshme nga Shevchenko

Pas ndeshjes miqësore ndaj Kosovës mbrëmjen e sotme, Shqipëria do të luajë edhe ndaj Ukrainës së drejtuar nga ish-ylli i Milanit Andriy Shevchenko.

Ndeshja ishte parashikuar të luhej në stadiumin e Evian në Francë më 3 qershor, por Shevchenko ka kërkuar së fundmi të ndryshohet stadiumi.

Kërkesa e tij ka shkuar deri në FIFA dhe tashmë po diskutohet me organizatorët e të dyja palëve, por ende nuk ka një vendim. Kërkesa mund të vlerësohet si e çuditshme, pasi shqetësimi i trajneri të Ukrainës nuk është terreni, i cili është në kushte mjaft të mira, por kapaciteti i stadiumit.

Related posts

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Valencia

Q.Autor

SPECIALE/ Botërori 1966: Anglia triumfon falë “dorës” së arbitrave

Isa.Autor

Modric nuk fal nga 11 metra larg, dyfishon Kroacia (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment