Futboll Seria A Sport

Morata te Milan! Befasia e madhe vjen nga Italia

Milan ka hyrë në garë për transferimin e sulmuesit të Chelseat, Alvaro Morata.
Alvaro Morata ka një ofertë të re për rikthim në Serie A.

Sulmuesi spanjoll pritet të largohet nga Chelsea, pas përfundimit të këtij sezoni.

Por, e përditshmja sportive italiane “Tuttosport” raporton se së bashku me ish ekipin e tij, Juventus, Morata kërkohet edhe nga një klub tjetër nga Serie A.

Milan ëndërron transferimin e Moratas në rast të shitjes së Andre Silvas dhe shpreson se ai do të pranojë ofertën nga San Siro, i ndikuar nga gruaja e tij, italiane

Related posts

Formacionet zyrtare: Sassuolo-Fiorentina

Sadik.Autor

Eleminimi nga Kupa e Botës/ Paulo Dybala ka thyer më në fund heshtjen (FOTO)

Isa.Autor

LIVE/ Tirana-Laçi, Mbyllet pjesa e parë. Gjyqtarët e bëjnë baltë në “Selman Stërmasi” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment