Champions League Sport

Nuk kishte ndodhur më parë: Një këngëtare shqiptare do të këndoj në finale e Champions League

Finalja e madhe e Champions League është një nga evenimentet më të shumëpritura nga të gjithë njerëzit nëpër botë. Këtë vit ndeshja e rëndësishme midis dy skuadrave finalist, Real Madrit dhe Liverpool do të mbahet në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev.

Por si asnjëherë më parë në këtë ndeshje do të jetë prezente dhe një shqiptare. Sipas spotit më të fundit të publikuar nga faqja zyrtare e Champions League, në ceremoninë hapëse të finales në 8 maj do të performojë këngëtarja me origjinë Shqiptare, Dua Lipa.

Dua, aktualisht është duke korrur një suskes shumë të madh në tregun ndërkombëtarë dhe 2018 mund të quhet me plot gojën viti i saj. Ndërkohë që bashkëpunimi më i fundit me Calvin Harris është kthyer në një super hit.

 

Related posts

ZYRTARE/ Liga kryesore e futbollit vendos datën për sezonin e ri, ja kur publikohet kalendari

Delo.autor

Arrihet marrëveshja/ Felipe Anderson tek skuadra e madhe angleze për 40 mln euro

Isa.Autor

VALENCIA-REAL MADRID/ Pas një asisti nga Marcelo, Benzema zhbllokon sfidën me një “MAGJI” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment