Moto GP Sport

MOTO GP/ Rrëfehet Rossi: Ky është momenti më i vështirë i një gare

Kur vjen momenti që nis gara, tensioni është i madh, përqëndrimi është në maksimum dhe po ashtu emocionet. Gjithsesi, në ato momente shkarkohet shumë adrenalinë në sensin pozitiv. Mendoj se ai është momenti më i keq, pasi nuk ndihesh mirë, nuk je i qetë”.

Ka qenë ky rrëfimi që ka bërë piloti italian Valentino Rossi, ikona e Moto GP, që garon prej 20 vitesh në kategorinë më të rëndësishme dhe numëron 9 tituj kampionë bote. Italiani shprehet se nisja e garës është një nga momentet më të rëndësishme të vetë garës.

Gjithsesi, Rossi shprehet se ai jeton për të përjetuar këto emocione. “Kur nuk i përjetoj këto momente më duket sikur nuk jetoj. Ekziston edhe frika se mos gabon apo bën ndonjë manovër të rrezikshme, por e gjithë kjo situatë është emocionuese. Në fund të fundit garojmë pikërisht për këto momente”, tha Rossi.

Related posts

KOHA E DHURATAVE! Ja SUPER ekipi që blihet pa asnjë lek në vitin 2019 (FOTO)

Isa.Autor

TRANSFERIMI I ASLLANIT TE INTERI/ Sot është dita vendimtare, zikaltrit duan ta mbyllin sa më shpejt

bora.autor

DASH njofton për sulme të mundshme terroriste në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”

Sadik.Autor

Leave a Comment