Futboll Ligue 1 Sport

Panik te Brazili! Ylli i madh lëndohet rëndë, mungon në Kupën e Botës?

Vendi i Dani Alves në skuadrën e Brazilit në Kupën e Botës është në rrezik. Një dëmtim i ligamenteve në gjurin e tij të djathtë mund ta mbajë atë jashtë për një kohë dhe me Kupën Botërore të Rusisë duke u afruar dhe më afër, Alves është në rrezik të humbasë atë.

PSG nuk ka lëshuar ndonjë deklaratë mbi specifikat e dëmtimit të mbrojtësit, megjithatë Rodrigo Lasmar, mjeku kryesor i Brazilit, shpejt mori kontaktin me ekipin mjekësor të PSG për të gjetur vlerësimin e tyre.

Alves do të shqyrtohet të premten në Spitalin Amerikan të Parisit për të zbuluar shtrirjen e problemit në gjurin e tij. Duke pasur parasysh këtë, bashkëlojtari i Alves, Marquinhos, tha se e djathta ishte “duke ecur mirë” pas përplasjes së Kupës së Francës.

Related posts

Deschamps i EKZALTUAR/ Ja çfarë thotë trajneri i Francës pasi eliminoi Belgjikën

Isa.Autor

MERKATO E VERËS/ Tottenham hidhet në sulm, gati 60 milionë euro për yllin e Serisë A…

Delo.autor

KUPA E BOTËS/ Polonia kalon në avantazh ndaj Japonisë (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment