Futboll Sport

Pas 14 vitesh Lokomotiva kampione e Rusisë, Mançini kënaqet vetëm me pjesmarrjen në Europë

Lokomotiva e Moskës ka arritur të shpallet kampion në Rusi. Kjo pritje kishte zgjatur plot 14 vjet për tifozët e kësaj skuadre, pasi titulli i fundit ishte festuar në 2004.

Rivalët e Zenit nuk ia kanë dalë këtë sezon edhe pse kanë shpenzuar shumë dhe kanë një trajner të super paguar siç është Roberto Mançini, i cili sipas gjasave në fund të sezonit do të marr timonin e kombëtares së Italisë.

1 javë para fundit Lokomotiva ia ka dalë të festojë edhe matematikisht. Vendin e dyte e zuri Spartaku i Moskës, ndërkohë në vendin e 3-të Krasondari. Zeniti i Mançinit është “kënaqur” me vendin e 5-të, që do të thotë vetëm një pjesmarrje në Ligën e Europës.

Related posts

PAS FITORES NDAJ FULHAMIT/ Higuain nuk surprizohet nga “Kuqezinjtë, nuk zgjedh dot mes…

Delo.autor

Harrojeni Coutinhon, sot në Barcelonë vjen transferta e bujshme. Gati testet mjekësore

Q.Autor

Juvja në sulm për Pogbanë, por francezi vjen vetëm nëse sakrifikohet…

Isa.Autor

Leave a Comment