Futboll Sport

PAS MASHTRIMIT TATIMOR/ Gjykata spanjolle dënon Falcao me 16 muaj …

Një gjykatë spanjolle e ka shpallur fjator Radamel Falcaon për mashtrim tatimor dhe si pasojë e ka dënuar me 16 muaj burg dhe nëntë milionë euro gjobë.
Sipas ligjeve në Spanjë, burgu është i obligueshëm vetëm nëse individi është dënuar me dy apo më shumë vite, prandaj edhe dënimi me burg për Falcaon është suspenduar dhe ai nuk do të kalojë kohë parapa grilave.

Falcao u dënua për kryerjen e dy krimeve; deklarata të rreme të të ardhurave dhe mashtrim me të drejtat e imazhin gjatë kohës së tij në Atletico Madrid.

Disa lojtarë të tjerë janë akuzuar për krime të ngjashëm në vitet e fundit, përfshirë Xabi Alonson, Angel Di Maria, Ricardo Carvalho, Luka Modric dhe Marcelo.

Related posts

Chiellini betohet për Italinë: Ekipi kombëtar nuk mund të braktiset, duhet të japim…

Isa.Autor

SKANDALOZE/ Sulmuesi SHQIPTAR përfundon në spital, u godit me SHUFËR HEKURI nga…

Isa.Autor

Juventusi “projekton” dy transferime të “çmendura” për sezonin e ri

Isa.Autor

Leave a Comment