Futboll Sport

“Plas” keq në Serbi, zjarr në stadium dhe tifozë të arrestuar…

Nuk është hera e parë që trazirat në stadiumet në Serbi bëhen pjesë e takimeve të rëndësishme. Diçka e tillë është përsëritur sërish në gjysmëfinalen e Kupës që u luajt me Partizanit të Berogradit dhe Cukaricki-s.

Tifozëve vendas nuk iu kanë mbajtur nervat dhe kanë nisur me provokime të cilat kanë agravuar më tej, aq sa në shkallët e stadiumit ka patur flakë. Tifozët janë përleshur mes tyre, por për fat të mirë nuk ka patur viktima por vetëm të dëmtuar të cilat janë nisur menjëherë drejt spitalit.

Kujtojme që Partizani i Beogradit ka mundur të kalojë në finalen e Kupës, ku do përballet me Mlados për të përcaktuarfituesin e kësaj Kupe.

Related posts

“KAM NJË PROBLEM TË MADH”/ Cannavaro: As mamaja im nuk do të gjente dot një zgjidhje

Delo.autor

REALI NË KAOS/ Lopetegui: Nuk LARGOHEM, jam më i motivuar se kurrë

Isa.Autor

Çpo ndodh në Fiorentina-Juventus, VAR bën gabime katastrofike

Q.Autor

Leave a Comment