Futboll La Liga Sport

Qendërmbrojtësi i Romës Kostas Manolas i ofrohet Real Madridit

Qendërmbrojtësi i Roma-s Kostas Manolas i është ofruar Real Madridit, sipas raporteve në Spanjë.

Qendërmbrojtësi grek ka bërë një tjetër sezon fantastik me Ujqërit, duke i ndihmuar të arrijnë në gjysmëfinalen e Champions League.

Sipas Marca, Manolas i është ofruar ndërmjetësve të Real Madrid, por ata janë duke marrë pak kohë për të konsideruar opsionet e tyre.

CEO i Roma-s Mauro Baldissoni konfirmoi javën e kaluar se duhet të shesin lojtarë të tjerë për të mos tejkaluar limitin e Fair Play Financiar, megjithëse kanë pasur një sezon të mirë në Europë.

26-vjeçari është një nga lojtarët kyçë të kryeqytetasve dhe duke lejuar grekun të largohet, Roma do të kishte mundësinë të mbante portierin brazilian Alisson Becker.

Related posts

POTHUAJSE ZYRTARE/ Bayern shkarkon Niko Kovac, trajneri i madh merr drejtimin e tij

bora.autor

ANCELOTTI DËSHIRON RIBASHKIMIN ME LOJTARIN/ Everton rrit ofertën për mesfushorin e Napolit…

Delo.autor

PRAPASKENAT TEK “LOS BLANCOS”/ Ish-presidenti Calderon rrëfen arsyen e largimit të Zidane nga Real Madridi

Delo.autor

Leave a Comment