Futboll Sport

Real, pasioni për orët dhe shpërblimet e çmendura për lojtarët

Real Madrid do të kërkojë të fitojë Champions League-ën e tretë radhazi 26 majin e ardhshëm. Zidane ka imituar Capello-n dhe Lippin, të cilët kanë humbur dy dhe kanë fituar vetëm një.

Vitin e kaluar, madrilenët kanë mundur në finale Juventus, duke u bërë skuadra e parë e epokës së Champions League, që e kanë fituar dy herë radhazi këtë kompeticion.

Presidenti Florentino Perez e festoi atë triumf duke i dhuruar lojtarëve të tij një Rolex Submariner Date, një orë me vlerë 24.000 euro. Një objekt i mrekullueshëm i personalizuar me mbishkrimin ‘Duodecima’, kupa e dymbëdhjetë.

Orët janë një pasion për madrilenët, nëse mendojmë se edhe Cristiano Ronaldo, pas Champions-it të 2014-ës, vendosi t’i dhuronte shokëve të skuadrës një orë të personalizuar. Një gjest i bukur për Champions-in e parë të fituar nga portugezi me “blancos”.

Duhet pranuar se lojtarët e Real Madrid marrin shpërblime të çmendura, por vetëm në rast fitoresh. Nëse do të humbasin finalen e Champions League nuk do të ketë asnjë bonus. Ndërsa, në rast të një suksesi në Kiev, secili prej tyre do të shpërblehet 600.000 euro.

Related posts

“DOGJI CR7 NË MARKIM”/ Ja vlerësim befasues i mediave italiane për Hysajn

Delo.autor

TRONDITET BARCELONA/ Manchester United shumë pranë mbrojtësit francez

Sadik.Autor

PO KËRKON SHTËPI NË SPANJË/ Mesfushori i Premier League pranë akordit me klubin e madh…

Delo.autor

Leave a Comment