Futboll Seria A Sport

Revulucion te Juventus/ Bardhezinjë bëhen gati për largimet, ndrysho gjysma e ekip

Juventus pritet të ketë një rrokatë ku mund të ndryshojnë disa elemente për sezonin e ri. Stephan Lichtsteiner, Kwadwo Asamoah, Buffon dhe Claudio Marchisiodo priten të largohen në verë, ndërkohë Giorgio Chiellini dhe Andrea Barzagli me siguri do të rinovojnë kontratat me klubin.

Ndërkoh “zonja e vjetër” ka arritur të sigurojë mbrojtësit Leonardo Spinazzola dhe Mattia Caldara që do të bashkohen me Juventusin këtë verë nga Atalanta.

Ajo që shqetëson tek kampionët e italisë është fakti se lojtarët e projektuar për tu larguar nuk i mundëson skuadrës torineze të ardhura pasi futbollistët në fjalë janë në vitin e fundit të kontratës.

Related posts

SUPERSFIDA/ Kukësi-Skënderbeu, formacionet zyrtare. Cungu bën ndryshim në sulm

Isa.Autor

FUTBOLLI YNË/ Ja kush ishte golashënuesi më i mirë në 1946 (FOTO)

Delo.autor

“PIRLO ËSHTË IDHULLI IM”/ Ylli i Serisë A: Ëndrra ime është të luaj me Juventus

Delo.autor

Leave a Comment