Futboll Ligue 1 Sport

Ronaldo lëshon “bombën”: Është e pamundur që Neymar të luajë me…

Fenomeni Ronaldo në një intervistë për “El Larguero”, ka thënë se beson se transferimi i Neymarit në Madrid do të ishte praktikisht i pamundur. Pas eliminimit të Paris Saint-Germainit nga Liga e Kampionëve në duel me Real Madridin, mediat botërore filluan të spekulonin se ylli brazilian do t’i bashkohej Madridit.

Megjithatë, ish-sulmuesi brazilian nuk beson se një gjë e tillë është e mundur.

“Kam dëgjuar shumë të flitet për Neymarin dhe Real Madridin, por mendoj se do të ishte vërtet shumë i vështirë transferimi i tij. PSG-ja shpenzoi shumë para për të”, ka thënë Ronaldo.

“Duket shumë e komplikuar të mendosh se Neymar mund të luajë për Real Madridin një ditë. Tani për tani, mendoj se është e pamundur”, shtoi ai.

Related posts

SHERRI TER STEGEN-NEUER/ Flet mbrojtësi i Bayern: Ai meriton më shumë…

Delo.autor

“MUND TË GJEJË NJË EKIP MË TË MIRË SE TOTTENHAM”/ Ish-presidenti madrilen: Mourinho ishte afër Realit, por u lodh…

Delo.autor

MESSI RIKTHEHET NË STËRVITJE/ Barça merr lajmin e mirë para ndeshjes në Champions

Delo.autor

Leave a Comment