Futboll Seria A Sport

SERIA A/ Itali, këto janë skuadrat më të gjobitura të kampionatit

Roma (115.500 euro), Napoli (92.500) dhe Verona (91.500). janë këto tre klubet që kanë paguar më shumë gjoba për shkak të shkeljeve të kryera nga tifozët e tyre apo nga pjesëtarë të skuadrës.

Crotone mban vendin e katërt, ndërsa Inter mbyll “Top 5” e Serie A. Sampdoria, Sassuolo dhe Udinese mund të konsiderohen si ekipet më të “pastra” të kampionatit italian.

Renditja e plotë: Roma 115.500, Napoli 92.500, Verona 91.500, Crotone 71 mijë, Inter 64 mijë, Lazio 56 mijë, Atalanta 55 mijë.
Juventus37.500, Milan 27.500, Fiorentina 26.500, Torino 19.500, Cagliari 19.000, Benevento 16.500, Bologna 15 mila, Spal 14.000, Genoa 10.000 , Chievo Verona 5.000, Sampdoria 4.000, Sassuolo 3.500, Udinese 2.500.

Related posts

Joachim Löw: Kam gati një plan special, pa detajet jemi ekip mesatar

Sadik.Autor

Chelsea hidhet në sulm për zbulimin e Igli Tares, gati SUPER oferta për Lazion

Isa.Autor

PSG, Reali dhe sistemi VAR/ Presidenti i UEFA-s rrëfehet për gjithçka, OBLAK një…

Isa.Autor

Leave a Comment