Futboll Sport

Shqipëria katastrofë, Zhegrova shënon golin e tretë

Po luhet në “Letzingrud” të Zyrihut, vëllazërorja mes Shqipërisë dhe Kosovës. Një sfidë tepër interesante në kuadër të përgatitjeve për Ligën e Kombëve.

Në një stadium të mbushur plot me shqiptare të Shqipërisë dhe atë të Kosovës, skuadrat do të masin forcat për të parë dhe gjendjen aktuale në prag të Ligës së Kombëve. Panuçi ka zgjedhur të hedhë sot në fushë që nga minuta e parë dy debutuesit Ndoji dhe Guri, ndërsa Kosova vjen në këtij sfidë me një formacion sulmues.

Një gjë është e sigurt, sido të dalë rezultati, në fund do festojnë të gjithë shqiptarët. Një vëllazërore e vërtetë, ku nuk mund të mungojë spektakli. Fitoftë më i miri!

SHQIPËRI-KOSOVË 0-3

Zeneli 20′, 51′, Zhegrova 67′

67′ GOOOOOOL Kosova 0-3. Gabim fatal në mbrojtjes. Edon Zhegrova shënon nga një goditje nga larg. 

66′ Pranë golit të 3-të Kosova, Berisha i mohon golin e tretë Zhevgrovës.

65′ Goditje dënimi për Shqipërinë, topi përplaset në murin mbrojtës.

62′ Zëvendësim i dytë te Kosva, largohet Muriqi, Atdhe Nuhiu.

59′ Zëvendësim i parë te Kosova, largohet Rashica, vendin e tij e zë Zhegrova.

57′ Bujar Lika ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar ndaj Rashicës.

Related posts

“TEK MILAN I VETMI QË MË DËSHIRONTE ISHTE PIOLI”/ Calhanoglu: Te Interi zgjodha numrin “20” sepse…

Delo.autor

Strakosha është super, Shqipëria jo. Norvegjia fiton 1-0

Sadik.Autor

E BUJSHME/ Pochettino nuk bind klubin, PSG kthen sytë nga eksperti i Champions-it. Ja emri i madh…

Delo.autor

Leave a Comment