Bundesliga Futboll Sport

Talenti i Holandës transferohet në Bundesliga

Hoffenheim ka transferuar talentin holandez Joshua Brenet nga PSV Eindhoven. Këtë e ka konfirmuar klubi ditën e enjte.

Mbrojtësi i krahut ka nënshkruar një kontratë deri më 2022. Për shumën e paguar nuk ka informacion konkret, por thuhet të ketë qenë rreth 5 milionë euro.

“Joshua është një lojtar i shpejtë dhe dinamik, me të cilin do të kemi shumë fuqi ofensive nga krahët,” shprehet drejtori Rosen.

“Jam shumë i lumtur për transferimin te Hoffenheim. Mund të përmirësohem te kjo skuadër e re me mentalitet sulmues që ka një trajner të jashtëzakonshëm. Për mua është një vend i përshtatshëm.”

Pas transferimeve të Biottencourt dhe Belfodil, Brenet është blerja e tretë e gjermanëve, të cilët po përgatitet në të luajtur në Champions League.

Related posts

PAS NJË SEZONI TË “PËRGJUMUR”/ Valon Berisha “vesh maskën” e luftëtarit: Kam mentalitet fituesi…

Delo.autor

Roma gjen zëvendësues për Alissonin (FOTO)

Q.Autor

EDEN HAZARD-MESSI/ “El Clasico” në merkato përfundon barazim, ja arsyeja befasuese

Delo.autor

Leave a Comment