Futboll Sport

Tifozët rusë “përlotin” Crisciton (Video)

Pas 7 sezonesh si futbollist, një pjesë e të cilëve edhe si kapiten, Domenico Criscito është larguar nga Zenit St. Peterburgu, për të vijuar karrierën e tij në Itali.

Mbrojtësi i majtë italian kishte prenotuar avionin paraditen e sotme, për të mbërritur në Itali, por tifozët rusë i kanë rezervuar një surprizë vërtetë të veçantë.

Një numër i madh i tyre kanë shkuar në aeroport për të thërritur në kor emrin e kapitenit, ndërsa në dorë mbanin edhe banderolat që i shpalosnin çdo javë në stadium.

Natyrisht që ky moment ka emocionuar pa masë Crisciton, që është përlotur para tifozërisë së Zenitit dhe ka falënderuar edhe publikisht ata për surprizën.

E nëse një tifozëri e përcolli, një tjetër pritet ta mirëpresë mbrojtësin, që tani do t’i bashkohet sërish Genoas, skuadër me të cilën ka luajtur që nga mosha 16-vjeçare e deri 7 sezone më parë.

Related posts

“356 DITË PA SHËNUAR”/ Media e njohur spanjolle sulmon Hazardin: Ka zhgënjer, sepse…

Delo.autor

LËSHOHET “BOMBA” NGA ANGLIA/ Klubi i Premier League financohet nga familja Bin Laden

Delo.autor

VDEKJA TRAGJIKE E KOBE BRYANT/ Basketbollisti ndërron jetë ditën që theu rekordin e pikëve

bora.autor

Leave a Comment