Futboll Sport

Trajneri i Argjentinës: Messi është gati për Kupën e Botës

Lionel Messi është gati për Kupën e Botës.

Sulmuesi i Barcelonës këtë verë do të kërkojë ndoshta për të fundit herë trofeun e munguar, Kupën e Botës.

Trajneri i Argjentinës i cili sot zbuloi listën me lojtarët e ftuar për Kupën e Botës, ka thënë se lojtari më i mirë në skuadrën e tij, Lionel Messi, është në një moment të mirë.

Argjentina janë pjesë e grupit D, së bashku me Kroacinë, Islandën dhe Nigerinë.

“Unë kam biseduar me Messin, dhe e pash atë shumë të ngazëllyer. Fizikisht ai është në një moment të mirë”, ka deklaruar trajneri i Argjentinës në konferencë për shtyp.

Related posts

“TESTOHEM ÇDO 4 DITË”/ Presidenti i Lazios: Nëse dikush rezulton pozitiv me Covid-19 duhet të…

Delo.autor

Real Madrid vuan me vendin e fundit, e shpëton Benzema

Delo.autor

LIVE/ Champions League starton me mbrëmjen e dytë, shënohet gol pa “filluar” ndeshja

Isa.Autor

Leave a Comment