Futboll Seria A Sport

Ylli që po shkëlqen me Fiorentinën refuzon ta veshë fanellën e Milanit

Giovanni Simeone ka përjashtuar largimin nga Fiorentinam edhe pse Milan kishte kohë që e vëzhgonte dhe dëshironte ta transferonte këtë verë.

“Ndihem shumë mirë këtu dhe duhet të mendoj për të qëndruar. “Unë kam qenë këtu për një vit, dhe jam shumë i kënaqur me tifozët, qytetin dhe njerëzit që punojnë në klub.“Unë duhet të falënderoj të gjithë për rritjen time, në atë që ka qenë një vit shumë i vështirë”, ka thënë Simeone.

Simeone e 14 gola në sezonin e tij të parë në Fiorentina bëri që Premium Sport të pyeste nëse ai mund të bashkohej me Milanin, të cilët mendohet të jenë në treg për një sulmues të ri. Por, ai ka refuzuar që të i bashkohet ekipit kuqezi.

Related posts

MOTORI MORI FLAKË GJATË TESTEVE DIMËRORE/ Piloti italian irritohet: Doni të më vrisni…

Delo.autor

MERR FUND DILEMA/ ARSENALI merr vendimin PËRFUNDIMTAR për RAMESEY (FOTO)

Isa.Autor

NUK ËSHTË MESSI AS RONALDO/ Lampard: Ja lojtari më i mirë në botë AKTUALISHT

Isa.Autor

Leave a Comment