Futboll Sport

20 talentet që duhen vëzhguar në Botëror RUSI 2018

Kupa e Botës është një mundësi unike për lojtarët e rinj, që të shkëlqejnë në sytë e një publiku të gjerë dhe të konfirmojnë potencialin e tyre. Ne po ju prezantojmë me 20 lojtarët 23-vjeç e më pak, që mumd të spikatin në “Rusi 2018”.

1 – Mahmoud Hassan Trezeguet (Egjipt, 23 vjeç)

2 – Alekseï Miranchuk (Rusi, 22 vjeç)

3 – Nahitan Nandez (Uruguaj, 22 vjeç)

4- Bruno Fernandes (Portugali, 23 vjeç)

 

5 – Ruben Loftus-Cheek (Angli, 22 vjeç)

6 – Alvaro Odriozola (Spanjë, 22 vjeç)

7 – Achraf Hakimi (Marok, 19 vjeç)

8 – Sardar Azmoun (Iran, 23 vjeç)

 

9 – Renato Tapia (Perou, 22 vjeç)

10 – Pione Sisto (Norvegji, 23 vjeç)

 

11 – Cristian Pavon (Argjentinë, 22 vjeç)

12 – Francis Uzoho (Nigeri, 19 vjeç)

13 – Manuel Akanji (Zvicër, 22 vjeç)

 

14 – Aleksandar Mitrovic (Serbi, 23 vjeç)

 

15 – Hirving Lozano (Meksikë, 22 vjeç)

 

16 – Edson Alvarez (Meksikë, 20 vjeç)

17 – Lee Seung-woo (Kore e Jugut, 20 vjeç)

 

18 – Karol Linetty (Poloni, 23 vjeç)

 

19 – Yussuf Poulsen (Danimarkë, 23 vjeç)

20 – Jefferson Lerma (Kolumbi, 23 vjeç)

 

Related posts

“ZOTI I FUTBOLLIT ËSHTË VETËM NJË”/ Messi përlot opinionistin italian me “magjinë” (VIDEO)

Delo.autor

Mbrojtja “tradhton” Panuccin/ Izraeli mposht Shqipërinë me pragmatizëm

Isa.Autor

Kane më i miri i botërorit, Anglia shkruan historinë ndaj Panamasë (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment