Futboll Sport

As parashikuesit, as kafshët! Ja kush do fitojë Botërorin sipas inteligjencës artificiale

Sa herë që kemi Kupën e Botës, do dalë ose një fallxhore, ose një kafshë që do të parashikojë fituesin. Shpesh kanë dështuar dhe parashikimet e tyre nuk kanë rezultuar të sakta.

Por, është inteligjenca artificiale, ajo që së fundmi jep një përgjigje disi më ekzakte.

Nëpërmjet tre metodave të ndryshme shkencore, kërkuesit nga Gjermania dhe Belgjika arritën në përfundimin se ekipet që kanë më shumë gjasa të fitojnë Kupën Botërore në Rusi janë Gjermania, kampioni aktual i botës dhe Spanja, kampion në Afrikën e Jugut 2010.

 

Related posts

(VIDEO) “Vdes” “Fair Play”, arbitri sinjalizon por ish-sulmuesi i Barcelonës vazhdon lojën dhe shënon

Q.Autor

AKUZA PËR RAMOS/ Mediat: Është kanceri i ekipit, duhet të largohet

Isa.Autor

Edhe Granit Xhaka në merkaton e verës, klubi italian do shërbimet e SHQIPTARIT

Isa.Autor

Leave a Comment