RUSI 2018/ Mbyllet pjesa e parë, Uruguai udhëheq ndaj Arabisë (VIDEO)

Uruguai ka bërë dy ndryshime në formacionin e tij fillestar për ndeshjen e Kupës së Botës me Arabinë Saudite në “Rostov-on-Don”.

Javën e kaluar, Uruguai fitoi me një gol të vonshëm nga Jose Gimenez për të siguruar një fitore 1-0 kundër Egjiptit dhe trajneri Oscar Tabarez ka reaguar duke bërë ndryshime në mesfushën e tij.

Carlos Sanchez dhe Cristian Rodriguez janë dy lojtarët që do të hyjnë në ekip, me Giorgian De Arrascaeta dhe Nahitan Nadez që mungojnë.

Sa i përket Arabisë Saudite, trajneri Juan Antonio Pizzi ka bërë katër ndryshime.

45′ Mbyllet pjesa e parë: Është mbyllur pjesa e parë e takimit Uruguaj-Arabia-Saudite. Një 45 minutësh që u vendos nga një gol i Suarez që në minutën e 23-të, duke i dhënë avantazhin skuadrës amerikano-latine.

23′ Luis Suarez godet sakte me koke. Uruguaj kalon ne avantazh