Futboll La Liga Sport

Barcelona gjen në Francë, portierin e së ardhmes

Emërimi i Eric Abidal si sekretari teknik i Barcelonës do të përforcojë akoma më shumë merkaton e katalanasve në tregun francez. Pas Dembele, Digne e Umtiti  janë disa emra në vëzhgim nga Barcelona dhe më interesanti është Alban Lafont, portieri më i talentuar në Europë në rangun e 19-vjeçarëve.

Tek Toulouse Lafont është i padiskutueshëm dhe sezonin e kaluar i ka zhvilluar të gjitha ndeshjes si titullar, plot 44 të tilla. Barcelona dëshiron ta bllokojë lojtarin francez për ta lënë edhe pak kohë te Toulouse që e vlerëson 19-vjeçarin të paktën 30 milionë euro dhe ofertat për të nuk mungojnë as nga Anglia.

Related posts

PËRFLITET SI ZËVËNDUES I MOURINHOS/ Zidane: Ja kur do rikthehem në pankinë

Isa.Autor

MILAN RIKTHEHET NË STËRVITJE/ Ibrahimovic vjen në fundjavë, ja çfarë e pret

Delo.autor

PARA SHKARKIMIT TË MOURINHOS/ ​Emery spekulon: Pochettino duhet ta refuzojë ofertën e…

Isa.Autor

Leave a Comment