Futboll Sport

Cavani apo Suarez? Ja kush u shpall lojtari i ndeshjes Uruguai-Rusi (FOTO)

Uruguai fiton me rezultatin e pastër 3-0, duke u renditur i pari në grup, ndërsa organizatorët e turneut të dytët.

Luis Suarez dhe Edison Cavani ishin autorët e golave për uruguaianët, ndërsa Cheichev shkaktoi autogol.

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, i cili i hapi rrugën e fitores ekipit të tij, u shpall nga FIFA lojtari më i mirë i ndeshjes.

 

Related posts

KUSHTON 60 MILIONË EURO/ Real Madrid dhe “Djajtë e Kuq” përplasin “brirët” për lojtarin e Interit…

Delo.autor

Argjentinë – Islandë/  Zbuloni formacionet zyrtare me plot befasi dhe surpriza…

Sadik.Autor

“KRITIKAT DHE VËRSHËLLIMAT NUK MË BEZDISIN”/ Morata: E kam patur të vështirë të ngrihesha nga…

Delo.autor

Leave a Comment