Futboll Premier League Sport

Epoka “Guardiola” te Barcelona ka mbaruar, kështu thotë trajneri i Manchester Cityt

Pep Guardiola e ka mbyllur përfundimisht kapitullin e tij e Barcelona.

Tekniku katalanas i Manchester Cityt ka folur për të kaluarën dhe të ardhmen e tij si dhe debatin e fundit me lojtarin e tij Yaya Toure. Por, fituesi i dy Ligave të Kampioneve me Barçën sheh përpara në horizont.

” Koha ime atje (te Barcelona) si trajner mbaroi sepse nuk jam i njëjti trajner që kam qenë atëhere, edhe mënyra se si ata më shohin mua s’është e njëjtë (Barcelona). Përse e lashë Barçën? Nuk më ka mbetur asnjë peng. E pata këtë ndjesi pas katër vitesh pune të mrekullueshme. E pata detyrim të shkoja diku tjetër dhe kam bërë shumë mirë.

Nuk jam shumë i dehur nga çfarë po ndodh atje (te Barcelona), por Barça e Valverdes ka luajtur shumë mirë. Messi? Ai është unik. Toure thotë që jam racist? Kjo është gënjeshtër dhe ai e di këtë. Ne ishim bashkë për dy vite dhe vetëm tani e thotë këtë gjë. Kurrë nuk ma ka thënë këtë në fytyrë”, deklaron në një intervistë të gjatë për TV3 trajneri i kampionëve të Anglisë.

 

Related posts

Kovac thur lavde për mesfushorin e Bayern: Nuk është më i ngrirë

Isa.Autor

ZHGËNJIMI I ITALISË/ Mançini mbron zgjedhjet e tij: Ne e dinim se kjo do të…

Isa.Autor

Man United e pret “ferri”/ Ja kundërshtarët e mundshëm në grupet e Championsit

Isa.Autor

Leave a Comment