Futboll La Liga Sport

Gjigandët spanjoll nuk humbasin kohë dhe pregatisin një “megaofertë” për portierin e Manchester United

Gjiganti spanjoll, Real Madridi shpreson ta transferojë David De Gean nga Manchester Unitedi për shifrën e 113 milionë eurove. Mbretërit kanë fituar tashmë tri herë radhazi Ligën e Kampionëve dhe janë të interesuar të bëjnë revolucion në ekip për sezonin e ri.

Njëri nga objektivët kryesorë në afatin e transferimeve do të jetë afrimi i një portieri të ri në Santiago Bernabeu. Spanjoll i Unitedit, De Gea, është portieri i cili gjendet që një kohë të gjatë në radarin e drejtuesve të Realit, të cilët e pëlqejnë shumë.

Drejtuesit madrilen po kërkojnë të largojnë Keylor Navasin dhe ta zëvendësojnë atë me spanjollin De Gea. Sipas mediumit Manchester Evening News, Los Blancos janë optimistë që mund të nënshkruajnë me De Gean për 100 milionë funte apo 113 milionë euro.

Related posts

E BUJSHME/ Juventus nxjerr në shitje yllin e ekipit. Ulet vlera e kartonit, por rroga mbetet problem

Delo.autor

FERONIKELI “PËRBINDËSH”/ Rrëmben kupën dhe i bën nder Prishtinës

Bora Xhani

WOLVES-MANCHESTER UNITED/ “Vendasit” kalojnë në avantazh me autogol

Delo.autor

Leave a Comment