Futboll Sport

I përfundoi kontrata/ Ish- lojtari i Tiranës largohet nga Shkëndija e Tetovës

Olsi Teqja nuk do të jetë më futbollist i Shkëndijës së Tetovës. Pas vetëm një sezoni, mbrojtësi shqiptar është larguar nga kuqezinjtë tetovarë pasi i përfundoi kontrata me Shkëndijën dhe kampionët e Maqedonisë vendosën të mos rinovonin me të.

Lajmi u bë i ditur nga vetë klubi i Shkëndijës në faqen zyrtare. Kuqezinjtë tetovarë falenderuan Teqjan për kontributin e dhënë te Shkëndija gjatë sezonit të fundit duke e ndihmuar skuadrën të fitonte kampionatin dhe Kupën e Maqedonisë.

Tashmë Teqja është një futbollist i lirë në merkato dhe gjasat janë që ish mbrojtësi i Tiranës të rikthehet në Kategorinë Superiore.

Related posts

I REZERVUAR PËR SJELLJEN YLLIT TË PSG/ Ja çfarë thotë Barcelona për transferimin e Rabiot

Delo.autor

LARGOHET NGA “BENABEU”/ Emery dëshiron portierin e “Los Blancos” si…

Delo.autor

LIVE/ Botërori 2022: Mbyllet ndeshja Hungari-Shqipëri në “Puskas Arena”. Rezultati 0-1

Delo.autor

Leave a Comment