Futboll Seria A Sport

Interi ka kontrat të re për Antonio Candreva

Antonio Candreva mund të rinovoj kontratën deri në qershor 2021 me Interin.

31-vjeçari beri një sezon zhgënjyes me zikaltrit, pasi ai siguroi tetë assiste në 36 ndeshje e Serie A, duke parë këtë paragjitje kishte zëra se Candreva do të largohej këtë verë.

Megjithatë, Sky Sport Italia pretendon se klubi nga Milano është i gatshëm të bier dakord për zgjatjen e kontratës deri në vitin 2021.

 Candreva u bashkua me Interin nga Lazio në vitin 2016 për 22 milionë euro.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

E PABESUESHME/ Adnan Januzaj thumbon Shaqirin dhe Xhakën për festimet e tyre

Isa.Autor

KUJTON SFIDËN ME LEGJENDËN PELE/ Aktori i njohur Stallone: Theva gishtin për t’i pritur penalltinë (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Roma-Milan. Rezultati 2-1

Delo.autor

Leave a Comment