Futboll Sport

Cittadella eliminon Barin e Migjen Bashës, ëndërron ngjitjen në Seria A

Bari do të luaj për të paktën dhe sezonin e ardhshëm në Seria B, kjo pasi skuadra ku aktivizohet dhe mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha u eleminua nga Cittadella.

Barazimi 2-2 i shërbeu vendasve që e mbyllën në avantazh dhe numërik takimin, pasi 2 kartonat e kuq të marrë nga Gyomber dhe Brienza e lanë në inferioritet numërik skuadrën e Barit, ndërsa kartonit të kuq nuk i shpëtoi as Sabelli që ishte në stolin e rezervave këtë takim.

Bari i Fabio Grosso kaloi në avantazh menjëherë pas rikthimit në fushë, me goditjen e Cristian Galano që u ndal vetëm nga rrjeta.

Cittadella e ktheu rrjedhën e ndeshjen nga vetja, pasi Bartolomei fillimisht barazoi shifrat ndërsa më pas kaloi në avantazh vendasit.

Bari barazoi në minutat e fundit, me sulmuesin Nene që befasoi portierin mik, Enrico Alfonso.

Në minutat shtesë nuk u shënua asnjë gol, ndërkohë që në gjysmëfinalen e “play-off” Cittadella do të ketë përballë Frosinonen.

Related posts

JO VETËM “EURO 2020″/ Trajneri Mancini mendon për Botërorin: Kam ëndërruar se…

Delo.autor

BELGJIKA MBAHET TE LUKAKU/ Danimarkës i duhet fat

Delo.autor

Watford – Man United/ Miqtë vendosin diktatin me dy gola të shpejtë (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment