Futboll Sport

Ish-lojtari i Kolumbisë dhe Boca Juniors bëhet pjesëtar i bandës së Escobar…

Një gjykatës në Argjentinë ka akuzuar djalin e lordit kolumbian të drogës Pablo Escobar se ka qenë pjesë e krimit të organizuar që kryesisht merrej me gjobëvënie. Në këtë bandë bënte pjesë edhe ish-futbollisti i kombëtares së Kolumbisë, Mauricio Serna, i cili gjithashtu është mes të akuzuarve.

Victoria Henao, Juan Pablo Escobar Henao dhe Serna akuzohen gjithashtu sa kanë bërë si ndërmjetës për rritje marrëveshjes për shitjen e drogës, kafes dhe pasurive të patundshme ndërmjet keqbërëse në Argjentinë dhe Kolumbi.

Kjo është zbardhur në bazë të dëshmisë së Jose Piedrahita, bosi i një prej karteleve të drogës, i arrestuar në Kolumbi në shtator.

Serna është ish-mesfushori i Boca Juniors me të cilën ka fituar dy herë radhazi Kupën Libertadores në vitet 2000 dhe 2001. Ai ekip mposhti Real Madrid në finalen e Botërorit për Klube. Ai gjithashtu ka qenë pjesë e rregullt e kombëtares së Kolumbisë.

Related posts

KËSHILLON “KUQEZINJTË”/ Legjenda Caffu: Merr këtë futbollist sepse është i jashtëzakonshkëm!

Delo.autor

Djokovic shpalos objektivin: Dua të rikthehem numri 1 në botë

Isa.Autor

MILANI NUK DORËZOHET/ “Kuqezinjtë” arrijnë fitore shprese për Championsin

Delo.autor

Leave a Comment