Futboll Sport

Kupa e Botës/ Ndeshja me Egjiptin, Cherchesov: Plan për të ndaluar Mohamed Salah

Trajneri i Rusisë, Stanislav Cherchesov ka pohuar se lojtarët e tij janë të gatshëm të ndalojnë talentin egjiptian Mohamed Salah.

Ne jemi duke studiuar Egjiptin dhe ne duhet të jemi në gjendje të shfrytëzojmë dobësitë e tyre. Unë kam një përgjigje të thjeshtë: Ne jemi të gatshëm ta ndalojmë Salahun dhe ne do ta bëjmë këtë”.-deklaroi Cherchesov.

Futbollisti i Liverpool-it qëndroi gjatë gjithë kohës në stol, gjatë humbjes që skuadra e “Faraonit” pësoi ndaj Uruguait.

Sidoqoftë, Salah pritet të fillojë kundër kombëtares ruse në stadiumin e “Shën Petersburg”, pas riaftësimit të tij nga një lëndim në shpatull. Ndeshja mes Rusisë dhe Egjiptit është programuar për tu luajtur ditën e nesërme.

Related posts

SKANDALI ME CEREMONINË E ALI MEMËS/ Djali i legjendës bardheblu nuk u lejua të…

F.autor

MOURINHO PESHKON NË ITALI/ Tottenham futet në garë për yllin e “Kuqezinjve”…

Delo.autor

Shkëmbimi i çmendur, Mou ofron Pogba-Marsial për Nejmar. PSG-ja e zëvendëson me Salahun

Sadik.Autor

Leave a Comment