Futboll Sport

Maradona: Jam më i gjallë se kurrë, u thanë gënjeshtra për gjendjen time

Pas asaj mbrëmje të çmendur, “Pibe de Oro” iu rikthye normalitetit, duke u shfaqur në programin “La Mano del Diez”, (Dora e Dhjetës) në televizionin Telesur, ku i siguroi të gjithë se është mirë. “Dua ti bëj të ditur të gjithëve se jam më i gjallë se kurrë”, këto ishin fjalët e Diego Armando Maradonës, që gjithashtu sulmoi të gjithë ata që shpendanë lajme të rremë për shëndetin e tij.

“Folën për barrela dhe ambulanca. Në internet qarkulluan gënjeshtra të pakuptimta. E kuptoj zilinë, por është e papranueshme të thuhen gënjeshtra”, deklaroi legjenda argjentinase. Duke folur për temat e Botërorit në Rusi, Maradona nuk i kurseu komplimentat për Meksikën duke e cilësuar si “skuadrën që i dha gjallëri turneut”, që arriti “të kthente me këmbë në tokë Gjermaninë” dhe absolutisht që e meritoi kualifkimin në fazën e 1/8.

Related posts

ZYRTARE/ Polonia lë “thatë” De Biazin, zyrtarizon trajnerin e ri

Isa.Autor

Manchester City kalon në fazën tjetër të FA Cup, eliminohet Stoke City i Shaqirit

Q.Autor

“PAQJA” ME PORTUGALINË/ Barazimet “sëmundja” e Italisë së Mancinit: Pres që sulmuesit të bëjnë detyrën

Isa.Autor

Leave a Comment