Bundesliga Futboll Sport

Me ardhjen e Niko Kovac, te Bayern Munichen nis “revolucioni”

Bayern Munich është i gatshëm për një verë me plot ndryshime, me Niko Kovacin që e merr drejtimin e skuadrës.

Niko Kovac do ta zëvendësojë Jupp Heynckesin në stolin e kampionit të Gjermanisë, dhe mediat gjermane raportojnë se ai do t’i bëjë disa ndryshime të mëdha.

Arturo Vidal, Juan Bernat, Thiago Alcantara dhe Jerome Boateng janë nxjerrë në shitje. Në fakt, Bayern dëshiron të shesë kilianin Vidal me urgjencë pasi kontrata e tij me klubin skadon verën e ardhshme.

Bild shkruan se trajneri kroat do ta lejojë dyshen e palumtur spanjolle, Thiago dhe Bernat, të largohen edhe pse kanë kontrata afatgjate me klubin.

E Boateng do të përballet me një vendin për të ardhmen sapo të takohet me Kovacin pas mbarimit të Kupës së Botës në korrik.

Related posts

STATISTIKAT/ Luajnë për trofeun e Kampionatit Europian, ja bilanci i Italisë dhe Anglisë…

Delo.autor

U TRANSFERUA TEK KAMPIONËT FRANCEZ/ Ja historia e incidenteve mes Icardit dhe Inter

Delo.autor

“ÇFARË KAM BËRË?!” Nagatomo kujton momentin e vështirë te Interi: Kjo është e tmerrshme…

Delo.autor

Leave a Comment