Futboll Seria A Sport

Milan fillon merkaton me detyrim, firmosin me ish-sulmuesin e Liverpool

Kuq e zinjtë e Milan kanë bërë goditjen e parë në merkaton e kësaj vere të imponuar qe nga sezoni i kaluar. Italianët kanë zyrtarizuar sot firmën me italianin Fabio Borini i cili sezonin e fundit ishte pikërisht pjesë ekipit në formë huazimi me detyrim blerje nga Sunderland.

Borini luajti 28 takime me Milanin sezonin që sapo u mbyll duke shënuar 2 gola. Mbetet për tu parë se sa i mirëmenduar do të rezultojë opsioni i vendosur në merkaton e shkuar për lojtarin që më parë ka luajtur dhe me Liverpool e Chelsea.

 

Related posts

N’Zonzi objektivi i parë i Arsenalit për mesfushën

Sadik.Autor

KA FITUAR BESIMIN E TRAJNERIT/ Vjen lajmi i madh për GJIMSHITIN tek Atalanta

Isa.Autor

GRABITJE ME SHOTGAN DHE HANXHAR/ Përfundojnë në spital dy vëllezërit e futbollistëve së kombëtares (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment