Futboll La Liga Sport

Na lë pa fjalë Busquests! Ja cila kombëtare do ta fitojë Kupën e Botës!

Pas një sezoni të suksesshëm me Barcelonën, Sergio Busquets tani e ka kthyer vëmendjen e tij në Kupën e Botës me Spanjën, por ai nuk beson se vendi i tij është favorit. Duke u bazuar në mosmarrëveshjet dhe pretendentët, ai shprehu optimizëm për ekipin e tij, por beson një tjetër vend ka shansin më të mirë.

“Numri një sipas iberikut është Brazili, më pas vijnë Gjermania, Spanja, Argjentina dhe Francë”, tha ai në një intervistë me TV3.

“Ne patëm një përvojë të keqe në Brazil dhe një të mirë në Afrikën e Jugut.” “Kemi një grup të lehtë, por nëse bëjmë mirë gjërat, mund të shkojmë shumë larg”, ka treguar spanjolli.

Related posts

“KJO TRANSFERTË ËSHTË SHUMË IMPENJATIVE”/ Flet Edy Reja: Kualifikimi në Europian do të vendoset në…

Delo.autor

SHIHNI ÇFARË PERLE/ Santa Coloma i shënon supergol Feronikelit (VIDEO)

bora.autor

TRIUMFON ME GOLEADË/ Real Madrid “shpartallon” Fenerbahce në “Audi Cup”

Delo.autor

Leave a Comment