Futboll Seria A Sport

SERIA A E “PARALIZUAR” NGA COVID-19/ Ish-sulmuesi i Milanit: Nëse i jepet titulli Juventusit do plasë lufta botërore

Ish-sulmuesi i Milanit, Maksi Lopez ka paralajmëruar se në rast të dhënies së titullit në tavolinë për Juventusin, ashtu siç ndodhi në Francë me PSG-në, atëherë do të plasë luftë botërore.

lops

Duke vënë theksi te fakti se Lotito bën pjesë në bordin drejtues të federatës dhe ka qenë i gatshëm për rifillim prej kohësh duke qenë se është vetëm 1 pikë pas Juventusit, argjentinasi Lopez shton se në Itali duhet ndërhyrja e UEFA-s ose FIFA-s për të vendosur fatin e sezonit.

lopezi

“Në rast se në Itali bëjnë atë që bënë në Francë, atëherë do të ndodhë një luftë botërore. Këtu është situatë krejt ndryshe. Presidenti i Lacios, Klaudio Lotito është pjesë e bordit të federatës.

seria a

 

Të ishte për atë, atëherë futbolli do të kishte rifilluar që para 1 muaji. Në vendin tonë duhet ta marrë vendimin një organ më i madh si UEFA apo FIFA,” tha Lopez për “TyC Sports”.

Related posts

Kukësi është gati për historinë, verilindorët ndezin “motorrët” ndaj Qarabag (VIDEO)

Isa.Autor

Tuchel shuan zërat/ Mos u shqetësoni, s’jam i zemëruar me askënd, dua që…

Isa.Autor

Radomel Falcao hesht Stade de France/ Shënon ndaj Francës

Sadik.Autor

Leave a Comment