Futboll Seria A Sport

Ndodh e PAPRITURA/ Fiorentina transferon PORTIERIN e TALENTUAR të Milanit

Fiorentina ka transferuar portierin e ri të Milanit, Gabriel. Gazzetta dello Sport njofton se transferimi i Gabriel në Fiorentina është ‘bërë’, duke mposhtur konkurrencën nga Sampdoria për të nënshkruar me brazilianin në një kontratë katërvjeçare.

25-vjeçari u bashkua me Cruzeiro në Milano në vitin 2012, por vazhdoi të luajë vetëm shtatë herë për Rossonerët në gjashtë sezone, ndërsa u huazua në Carpi, Napoli, Cagliari dhe Empoli në atë kohë.

Gazeta shton se një goditje e dytë mund të arrijë në formën e Costil, i cili ndihmoi Bordeaux të përfundojë i gjashti në Ligue 1 gjatë sezonit të kaluar.

30-vjeçari ishte i lidhur me Milanin përpara se të kalonte në Les Girondins verën e kaluar dhe ishte pjesë e skuadrës së Francës që përfundoi në vendin e dytë në Euro 2016.

Fiorentina ka nevojë për përforcime në portë pasi Marco Sportiello u kthye në Atalanta.

Related posts

BARAZIM PA GOLA/ Juventus ndalon Milanin në “San Siro” dhe i bën nder Interit

Delo.autor

Angli-Panama/ Harry Kane thyen rekorde nëse shënon sërish

Isa.Autor

“SHPRESOJ TË VDESESH NË MENYRËN MË…”/ Ylli i Man City mallkon Putin: Ne s’do dorëzohemi. Lavdi Ukrainës

bora.autor

Leave a Comment