Futboll Sport

Post ndeshja/ Ja si reagon Diego Kosta pasi Ronaldo i bëri atë që s’ia kishte bërë askush Spanjës

Kristiano Ronaldo është lojtari i parë në histori, që i shënon një tripletë Spanjës. Të menjëhershme kanë qenë reagimet e lojtarëve spanjollë, të cilët pasi arritën të përmbysin dy golat e Ronaldos, nuk e kishin llogaritur edhe golin e tretë nga goditja e dënimit.

Diego Kosta: “Një ndeshje shumë e bukur. E kishim në duar dhe e lamë të na ikte fitorja. Krijuam shumë dhe patëm posedimin e topit. Ne jemi një familje, dhe rrugëtimi ynë vazhdon. Për sa i përket De Geas, ai është një portier shumë i mirë, dhe për një dështim të sotmin, nuk mund të vëmë në dyshim aftësitë e tij. Duhet ta mbështesim akoma më shumë.”

Trajneri Hierro: “Ata kanë një njeri si Kristiano, që mund të bëjë këto gjëra. Por, unë jam i kënaqur me ekipin dhe mendoj se do të fitojmë besim. Ekipi kishte personalitet. De Gea është portieri jonë dhe ne nuk mund ta braktisim vetëm prej një gabimi

Related posts

SUPER SFIDA/ McGregor, pasi e përgjaki Cerronen: “Do të rikthehem kampion bote” (VIDEO)

Delo.autor

Murinjo: U solla shumë mirë këtë vit, e meritoja unë çmimin e Pepit. Reali i ka kyçur derën Ronaldos

Sadik.Autor

Zbardhen prapaskenat/ Ja pse Alisson zgjodhi Liverpool dhe jo Real Madridin

Isa.Autor

Leave a Comment