Futboll Sport

Ramos: Dëmtova Salah dhe Karius, mbase dhe Firmino u ftoh nga…

Gjatë prezantimit të një program sportive, Sergio Ramos, si gjithmonë është përballur me ironi ndaj rrebeshit të kritikave që ka rënë mbi të, pas finales së Champions League. “Thanë se Salah u dëmtua në shpatull për shkak të një ndërhyrje nga ana ime, nuk doja të flisja më parë sepse nuk doja zmadhoja çështjen, por duke parë me vëmendje ndërhyrjen, është ai që më mbërthen nga krahu dhe rrëzohet nga ana ime, në fakt është krahu tjetër ai që u dëmtua”, deklaroi Ramos.

“Thonë se ajo e imja ishte një lëvizje xhudo. Më pas konfirmuan se Karius ka pësuar një tronditje cerebrale gjithmonë për fajin tim. Tani mbetet vetëm që Firmino të konfirmojë se ka luajtur finalen e Champions League i sëmurë me të ftohur, për shkak se ra mbi të një pikë nga djersa ime”, përfundon mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madrid, Sergio Ramos.

Related posts

Lazio, Tare: Kemi marrëveshje me De Vrij

Q.Autor

KLUBI KA DITËLINDJEN/ KF Tirana feston 99 vjetorin e themelimit, i bëjnë një premtim tifozëve (FOTO)

Delo.autor

A MUND TË BËHET SI NEYMAR? Ja përgjigja e Casemiros për shokun e skuadrës

Delo.autor

Leave a Comment