Futboll La Liga Sport

KËRKOHEJ ME ÇDO KUSHT NGA TRAJNERI ZIZU/ Ramos fton mesfushorin te Real: Dyert janë gjithmonë të hapura për…

Pol Pogba ishte një nga emrat më të përfolur në merkaton e verës, pasi kërkohej me çdo kusht nga Zinedin Zidan, te skuadra e tij.

Mesfushori francez pëlqehet shumë nga tekniku i madrilenëve dhe drejtuesit u përpoqën t’ia afronin në skuadër, por pamundur të gjejnë një marrëveshje me klubin e tij aktual. Kohët e fundit qarkullojnë lajme se 26-vjeçari është pranë rinovimit të kontratës me Mançester Junajtid, që do ta bënte të vështirë një kalim të tij në “Santigo Bernabeu”, në merkaton e ardhshme.

Për një transferim të mundshëm te Real Madridi të Pogba, ka folur edhe Serxhio Ramos, i cili është shprehur: “Te Real Madridi janë gjithmonë dyert e hapura për lojtarët e mirë si ai. Për mua Pogba është një nga më të mirët.”

Spanjollët po përpiqen të arrijnë një marrëveshje para rinovimit të kontratës, duke ditur se kanë edhe miratimin e futbollistit për të kaluar te madrilenët.

Related posts

Pjanic shumë pranë Man City? Dybala mesazh shokut të skuadrës…

Isa.Autor

LIVE/ Liga e Kampionëve: Juvja ndalet në shtyllë, njihuni me rezultatet e pjesëve të para (VIDEO)

Isa.Autor

KORONAVIRUSI/ Futbollisti i kombëtares tregon jetën në vendin që nuk ka frikë nga COVID-19

Delo.autor

Leave a Comment