Futboll La Liga Sport

Real Madrid dhe Barcelona duel për talentin e Schalke 04

Pas një sezoni bindës te Schalke 04, Thilo Kehrer nuk është vetëm në listën e dëshirave të Barcelona-s, por mesa duket edhe të Real Madrid dhe Valencia.

Sipas Mundo Deportivo, është Valencia ekipi më i interesuar për mbrojtësin, i cili prej një kohe të gjatë është nën vëzhgimin e “Lakuriqit të Natës”. Një transferim gjatë verës është i mundur, por shuma e lojtari po rritet nga dita në ditë.

Kontrata e tij me Schalke skadon më 2019. Dhe gjatë kësaj vere është e mundur që gjermanët të heqin dorë prej tij në mënyrë që të mos largohet me parametra zero.

E sigurt është se lojtari nuk do të rinovojë me klubin aktual.

Gjatë sezonit të kaluar Kehrer ka luajtur në 33 ndeshje kompetitive duke shënuar 3 gola.

Related posts

U TRASNSFERUA NË PREMIER/ Lojtari i dytë më i shtrenjtë te Kosova, ja shifra që pagoi Norwich për Rashicën…

Delo.autor

“EGNATIA IA DEL PËR SUPERIOREN”/ Artur Magani “zbërthen” familjen: Ju tregoj kritikat e babait

Delo.autor

UDINESE-INTER/ Nuk di të ndalet, Lukaku realizon golin nga… (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment