Futboll La Liga Sport

Real Madrid kërkon një mbrojtës krahu si alternativë për Marcelon, objektiv mbrojtësi i Dortmund

Real Madrid kërkon një mbrojtës të krahut të majtë të mbrojtjes si alternativë e Marcelos.

Lajmin e bëjnë të diturmediat portugeze, kampionët e Europës kërkojnë shërbimet e Raphael Guerreiro.

24-vjeçari që aktivizohet me Borussia Dortmund është vendosur në listën e dëshirave të klubit spanjoll. Mosha e re, aftësia për të luajtur në mbrojtje dhe në mesfushë (në të majtë), por edhe një aftësi e lartë për goditjet nga distanca janë disa prej cilësive që kanë bindur Realin për t’u hedhur në sulm për Guerreiro.

Portugezi prej 2 sezonesh është pjesë e Dortmund dhe një titullar fiks te verdhezinjtë.

 

Related posts

E FUNDIT/ JUVENTUSI ndërron strategji për të sjellë MARCELON në Torino, do të…

Isa.Autor

SOT/ Fiorentina-Juventus, njihuni me formacionet e mundshme (FOTO)

Q.Autor

Inter-Rafinha, lajmi i fundit

Q.Autor

Leave a Comment